شماره :
153
دوشنبه 1400/02/20 10:15

قیمت اتریوم برای نخستین بار از مرز ۴ هزار دلار گذشت

به نظر می‌رسد اتریوم، دومین رمزارز بزرگ دنیا، افزایش قیمت شدیدش را در آینده نزدیک متوقف نخواهد کرد.

به گزارش کوین‌تلگراف، اتر (ETH) ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰، برای اولین‌ بار سد ۴ هزار دلار را شکست و از مقاومت روانی مهمی عبور کرد. این رویداد مهم، تنها هفته‌ای پس از عبور آن از ۳ هزار دلار به وقوع پیوست.

هفته‌ی گذشته، ارزش بازار اتر با عبور از بانک آمریکا، به‌عنوان بیست و هشتمین سرمایه‌ی بزرگ دنیا در نظر گرفته می‌شد؛ اما امروز با داشتن ارزش بازار ۴۵۴٫۴۹ میلیارد دلار، از غول‌هایی همچون والمارت و جانسن‌اند‌جانسن پیشی گرفته و در تعقیب جی‌پی‌مورگان‌ چِیس، بزرگ‌ترین بانک آمریکا از نظر دارایی تحت مدیریت است.

بخشی از این رشد قیمت، ناشی از افزایش توجه سازمان‌ها به اتر است. این هفته، Coinshares در گزارشی اعلام کرد که سازمان‌ها بیش از ۳۰ میلیون دلار اتر را تا آخر آوریل (۱۰ اردیبهشت) وارد بازار اتر کرده‌اند.

 

به همین ترتیب، پذیرش این ارز دیجیتال به‌طور عمده‌‎ای افزایش یافته است. هفته‌ی گذشته، بانک سرمایه‌گذاری اروپا اعلام کرد که ۱۲۰ میلیون دلار اوراق قرضه بزرگ‌ترین پروتکل لایه-۱ یعنی اتریوم را در همکاری با بانک‌های بزرگی همچون گلدمن ساکس، صادر خواهد کرد. علاوه بر این، رشد دیفای که یکی از جوامع کاربری کلیدی اتریوم است، با سرعتی خارق‌العاده ادامه دارد.

اکثر این معیار‌های بولیش، با به‌روزرسانی اصلی شبکه‌ی اتریوم یعنی EIP-1559 و اتریوم ۲٫۰ هم‌راستا هستند. EIP-1559 که شامل هاردفورک لندن است، تغییرات اساسی روی ساختار اتریوم ایجاد کرده و باعث کاهش قابل‌ توجه هزینه‌های گس خواهد شد و اتر را به سرمایه‌ای تورم‌زداتر تبدیل خواهد کرد.

اتر ۲٫۰، به نوبه‌ی خود اتریوم را به مدل گواه بر سهام (PoS) منتقل می‌کند و انتظار می‌رود باعث کاهش فشار فروش و تشویق به نگه‌داری این سرمایه شود.

افزایش قابل‌ توجه ارزش اتریوم باعث شده است که عده‌ای زیادی از طرفداران اتر این گمان را داشته باشند که آن روی سکه نیز پیدا خواهد شد و اتریوم از نظر ارزش بازار جای بیت کوین را خواهد گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

 

 

تماس با فاوین

 

 تهران، خیابان قائم‌ مقام ‌فراهانی، خیابان هشتم، پلاک 4

 021-86122813

 [email protected]

 Favin.ir

 کد پستی : 1586854916

     

 

X