شماره :
157
شنبه 1400/03/8 10:37

استخراج رمزارزها تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

به گفته رییس جمهور، به دلیل مشکلات پیش آمده در وضعیت برق، فعالیت در حوزه رمزارزها تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

به گفته رییس جمهور، به دلیل مشکلات پیش آمده در وضعیت برق، فعالیت در حوزه رمزارزها تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه هیئت دولت ضمن اشاره به مسائل روز، به موضوع قطع گسترده برق و نیز رمزارزها پرداخت.

روحانی با اشاره به مشکل قطعی برق در کشور گفت: در چند روز گذشته قطعی برق داشتیم و مردم دچار مشکل شدند. من خوشحال شدم از این که وزیر نیرو رسما از مردم عذرخواهی کرد. ما هر جا قصور داریم باید از مردم عذرخواهی کنیم و به مردم بگوییم. مردم دچار مشکل شدند البته ریشه آن را همه مردم می دانند خشکسالی امسال یکی از ریشه های این مساله است.
وی افزود: امسال ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته مصرف برق اضافه شده است یک فشار فوق العاده ای به وزارت نیرو آمد. در عین حال همه توان را به کار گرفتیم که اولا بتوانیم حفظ کنیم و ثانیا اگر کمبودی بود وزارت نیرو از قبل با دقت به مردم زمان خاموشی  را اعلام کند که مردم دچار مشکل نشوند.

رییس جمهوری افزود: نیروگاه اتمی به مدار آمده و در روزهای آینده به حداکثر ظرفیت می رسد. برخی نیروگاههایی که در حال تعمیر است به مدار خواهد آمد. مردم بدانند که برق آبی را می توانیم بالا ببریم اما اثر آن این است که باید آب بیشتری رها کنیم اما تابستان با مشکل روبرو می شویم. مردم هم باید در مصرف برق همه همکاری را انجام دهند و همه در کنار هم باشیم.

فعالیت رمزارزها فعلا ممنوع!
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع رمز ارزها اشاره کرد و گفت: فعالیت مجاز رمزارزها حدود ۳۰۰ مگاوات است. یعنی خیلی نیست اما فعالیت غیرمجاز این بخش خیلی است  به طوری که۲ هزار مگاوات مصرف می‌کنند و هرکسی در گوشه‌ای بیت کوین و رمز ارز تولید می کند. 
روحانی گفت: هم وزارت صمت، هم وزارت کشور و هم وزارت نیرو و مخابرات موظف هستند فعالیت‌های رمز ارز را تا پایان شهریور تعطیل کنند. بنابراین از امروز هرکس کار کند غیرمجاز است حتی آنهایی که مجاز بودند دیگر غیرمجاز هستند تا از این مسئله عبور کنیم و شرایط بهتری برای مردم فراهم شود.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

 

 

تماس با فاوین

 

 تهران، خیابان قائم‌ مقام ‌فراهانی، خیابان هشتم، پلاک 4

 021-86122813

 [email protected]

 Favin.ir

 کد پستی : 1586854916

     

 

X