تجارت بر لبه تکنولوژی

سئو : پولسازی در کسب و کار با بهینه سازی مدرن محتوا
3 اسفند, 1399
توسط

سئو : پولسازی در کسب و کار با بهینه سازی مدرن محتوا

دیده شدن در دنیای وب و در صفحات اول سایتهایی به مانند گوگل، آرزوی بازاریابان و فعالان کسب و کار آنلاین می باشد. برای این منظور بایستی نسبت به بهینه سازی تبلیغات و محتوای تولید شده در موتور های جستجویی مثل گوگل اقدام کرد. گوگل در حال حاضر از الگوریتمهای مختلفی(فاکتور های گوگل در رتبه بندی سایتها و مطالب) برای نشان دادن نتایج جستجو در صفحه اول خود استفاده می کند. این الگوریتم ها بنا بر سیاستهای گوگل و بسیاری از موتور های دیگر جستجو دائما در حال تغییر است و تطبیق دادن بهینه سازی ها با این الگوریتم ها کار آسانی نیست و نیاز به آپدیت کردن دانش و ابزارها دارد.

هدف ما در این مقاله ارائه و بررسی راههای مختلف برای ارتقاء محتوای وبسایت است. ما برای بهینه سازی محتوای سایت بایستی بدانیم در حال حاضر چه روشهایی بهتر و موثرتر خواهد بود.شایان ذکر است با توجه به روشهای امتیاز دهی به محتواها در موتور های جستجو برای رسیدن به نتایج جستجوی بهتر به شناخت لازم و کافی از نیاز ها و سلایق کاربران هم نیاز داریم.

استفاده از کلمات کلیدی در بخش های مختلف محتوای تولید شده

در یک محتوای تولید شده چهار بخش اصلی وجود دارد که باید در هر یک از این چهار بخش به شکل و تعداد مناسب از کلمات کلیدی استفاده کرد. این 4 بخش عبارتند از 1- عنوان 2- متن، تیتر و بدنه اصلی محتوا 3- آدرس و یوآرال محتوای تولید شده 4- متادسکریپشن(توضیحات متا)

انتخاب کلمه و یا کلمات کلیدی:

قبل از اینکه بحث در مورد نحوه استفاده از کلمه و یا کلمات کلیدی را شروع کنیم، میخواهیم در مورد ماهیت و تعداد آنها بحث کنیم. از چه کلمات کلیدی اصلی ، ثانویه و یا اضافی و به چه میزان باید استفاده کرد؟

بطور خلاصه باید گفت شما در واقع هر محتوا را برای یک کلمه کلیدی اصلی می نویسید و از کلمات کلید ثانوی و یا اضافی برای کمک به تالیف محتوا و رساندن منظور خود استفاده کنید. مثلا یک کلمه کلیدی اصلی و کاملا مرتبط با موضوع محتوا(مثلا: کلمه سئو در عنوان همین مقاله) و 2 یا 3 کلمه کلیدی ثانویه(مثلا: عبارات پولسازی، کسب و کار ، بهینه سازی مدرن محتوا) و 2 یا 3 کلمه کلیدی اضافی ( مثلا : مفهوم کلیدی و کلمه کلیدی که در ادامه مقاله خواهد آمد) استفاده کنید.

1- عنوان:

قطعا استفاده از کلمات و یا عبارات کلیدی در بخش عنوان متن و محتوای تولید شده لازم و ضروری است و اولین جایی که که کاربر میزان تطابق نتیجه جستجو را با آن چه در ذهن دارد بررسی می کند در عنوان محتوا است. در استفاده از کلمات کلیدی در بخش عنوان باید سعی کنید که آنها را به ابتدای عنوان آورده و در ردیف اولین کلمات عنوان قرار دهید. این کار به این دلیل است که موتورهای جستجو تنها بخش ابتدایی از عنوان را به کاربر نمایش میدهند و بخشهای انتهایی آن را پنهان میکنند.میتوان گفت در حدود 60 تا 70 کاراکتر ابتدایی عنوان نمایش داده می شود بنابراین بهتر است کلمات کلیدی خود را در این بخش از عنوان بکار ببرید. انتخاب کلمات کلیدی به خصوص در بخش عنوان علاوه بر مرتبط بودن با موضوع محتوای تولید شده باید دارای جذابیت بوده و با نیاز های کاربران در یک موضوع خاص تطابق بالایی داشته باشد. در انتخاب عنوان، به کار بردن عوامل روانشناسی بسیار مهم است. یکی از ویژگی های انسانها، عجول بودن و تلاش در رسیدن به نتیجه در کمترین زمان ممکن است(به خصوص این موضوع در کسب درآمد بسیار بیشتر خود را نشان میدهد). در انتخاب عنوان و کلمات کلیدی بایستی علاوه بر حفظ صداقت از کلماتی استفاده کنید که با آن بتوانید این حس را در آنها بوجود آورید که می توانند زودتر به نتیجه دلخواه خود برسند تا حاضر شوند متن محتوای تولید شده شما را مطالعه کنند.

این سوالات را برای انتخاب عناوین جذابتر از خود بپرسید:

  • اکثر مخاطبان ما در این لحظه چه چیزی می‌خواهند و به چه چیزی نیاز دارند؟
  • مخاطبان ما در آینده چه چیزی خواهند خواست؟
  • مشتریان چه چیزی می‌خواهند داشته باشند؟ چه چیز یا کسی نیازشان را برطرف می‌کند؟
  • چه اهداف کوچکی هستند که مخاطبان ما می‌توانند در این روز، هفته یا ماه به دست آورند که آن‌ها را به خواسته‌های بلند مدت نزدیک کند؟
  • مخاطبان ما چه مشکلات فوری ای دارند که نیاز به حل شدن آن‌ها دارند؟

گاه لازم است در انتخاب عنوان مناسب و کلمات کلیدی جهت بهینه سازی و سئو سایت از دیگر جنبه های روانشناسی استفاده کنید. برای مثال با مخاطب خود ایجاد حس همدردی کنید و او را از گناهکار بودن در رخداد موضوعی خاص مبری بدانید و با عنوان انتخابی خود به او انگیزه دوباره بدهید(مثلا: دلایل بیرونی موثر بر شکست شما در ورود و فعالیت مستمر در بازار های مالی جهانی چیست؟) و یا گاهی مواقع او را کاملا مقصر بدانید(مثلا: بیان دلایلی که نشان میدهد مقصر اصلی شکست در راه اندازی کسب و کار آنلاین، خود شما هستید. آیا از اشتباهات خود آگاهی دارید و آنها را می پذیرید؟)

در گذشته استفاده از عدد و ذکر کردن رقم ها در عنوان محتوا در بحث سئو و بهینه سازی تاثیر گذارتر بود ولی در حال حاضر این تاثیر کمتر شده است ، از این روش هم می توانید استفاده کنید.(مثلا: 10 روش حفظ و رشد سرمایه در دوران رکود بازار)

2- تیتر های داخلی و بدنه اصلی متن:

انتخاب درست کلمات کلیدی و استفاده مناسب و نه مستمر از آنها و یا مترادف آنها در متن محتوای تولید شده کمک زیادی در نمایش داده شدن در صفحات ابتدایی موتور های جستجو می کند. شما باید تلاش کنید این کلمات را بدور از زیاده روی های بی مورد در متن خود استفاده نمایید. شما با شیوه نگارش خود باید دلایل لازم برای استفاده از کلمات کلیدی را در ذهن مخاطب ایجاد کنید تا متن و محتوای تولید شده شما از حالت نرمال خارج نشده (در اصطلاح ماشینی نشود) و در نگاه کاربر کم ارزش جلوه نکند تا مشتاق به مطالعه ادامه محتوای تولید شده باشد(گوگل از الگوریتمهایی استفاده می کند که با استفاده از هوش مصنوعی میتواند محتوای ماشینی را از غیر ماشینی جدا کرده و در این کار از رفتار و نحوه برخود کاربر در زمان مطالعه محتوا، استفاده می کند). این شیوه نگارش و بکار بردن صحیح کلمات کلیدی با حداقل تعداد توسط شماست که باعث رشد بیش از معمول بازدید از سایتان خواهد شد. انفجار پولسازی با تولید محتوای بهینه علاوه بر تخصص های فنی شما به عنوان یک فعال حوزه وب به مطالعه ، قدرت تالیف و مترادف ها و عبارات مناسب بکار برده شده و دایره لغات شما بستگی دارد. متن خوب و انتخابهای مناسب یعنی سئو و بهینه سازی مناسب و نتیجه آن رشد تصاعدی بازدید ها از سایتتان و بیشتر دیده شدن خواهد بود. بهتر است با بالا بردن قدرت تالیف خود نیاز های کاربران را هدف قرار دهید و در این راه از استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مترادفهای آن به صورت مناسب غافل نشوید. متنی که نیاز کاربر را هدف قرار دهد در حال حاضر با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل قابل شناسایی و ارتقا خواهد بود.

باید بدانید در گذشته به دلیل کاربرد کلمات کلیدی در بهینه سازی محتوا، تولید محتواهای بی کیفیت رو به رواج و شایع شدن بود، گوگل با درک این موضوع و با رشد هوش مصنوعی و استفاده از آن، عبارت مفهموم کلیدی را جایگزین کلمات کلیدی نموده است و از رفتار کاربران برای امتیاز دهی و ارتقا رتبه سایت و محتوای تولید شده استفاده می کند و تنها کلمات کلیدی مورد استفاده در متن محتوا تعیین کننده رتبه سایت نخواهد بود.

محتوای شما باید پاسخگوی سوالات بسیاری از کاربران باشد و همزمان از نظر موتورهای جستجو ارزشمند باشد. هرچقدر دایره کلمات شما گسترده تر بوده و قدرت تالیف شما به ادبیات و نیاز های کاربران نزدیکتر باشد شانس شما برای بازخورد مثبت از مخاطب و کسب جایگاه بالاتر بیشتر خواهد بود.

ادامه دارد….

منبع: https://vrgl.ir/KVoAs