تجارت بر لبه تکنولوژی

روابط عمومی دیجیتال چیست؟
26 بهمن, 1399
توسط

روابط عمومی دیجیتال چیست؟

روابط عمومی دیجیتال یا Digital Pr

استراتژی جدید برندهای بزرگ جهان است که هدف از آن بازاریابی آنلاین و سئو سایت است.

روابط عمومی دیجیتال یعنی چه ؟

بطور کلی و از نظر لغوی روابط عمومی دیجیتال به کلیه روش های اطلاع رسانی ، تبلیغات و ارتباط بامشتریان از طریق سیستم ها و رسانه های دیجیتالی گفته میشود .

 از نظر بازاریابی و صنعت تبلیغات اینترنتی روابط عمومی دیجیتال همان رپورتاژ آگهی است که بصورت اخبار تبلیغاتی در خبرگزاری های معتبر منتشر میشود .

روابط عمومی دیجیتال با روابط عمومی سنتی چه تفاوت هایی دارد ؟

اما نمیشود گفت که روابط عمومی سنتی بطور کلی بی استفاده شده است ، اما بازخورد و تاثیر گذاری روابط عمومی دیجیتال با سنتی قابل مقایسه نیست . درواقع بازاریابی و روابط عمومی سنتی به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به بازاریابی آنلاین و Digital Pr است . برخی از مهمترین تفاوت ها :

  1. تفاوت چشمگیر در مدت ماندگاری تبلیغات منتشر شده که در سیستم سنتی ماندگاری بسیار کمی داشت درصورتی که در حالت دیجیتال بدلیل انتشار در خبرگزاری های آنلاین بسیار ماندگار است و تا مدتها از طریق جستجوی گوگل در دسترس است.
  2. امکان گسترش تبلیغات از طرق سنتی قابل مقایسه با امکانات اشتراک گذاری ، پخش آنلاین و بازنشر آن در رسانه های دیجیتالی نیست .
  3. یکی از مهمترین تفاوت ها در امکان بررسی و تحلیل بازخورد تبلیغات و ارتباط با مشتری است . در زمانی که تبلیغات بصورت سنتی و از طریق روزنامه ها منتشر میشد ، ما امکانات بسیار کمی برای رسد و تحلیل میزان بازدید و بازخورد تبلیغات داشتیم ، در حالی که در Digital Pr ابزار های بسیار مدرنی برای بررسی تاثیر گذاری تبلیغات وجود دارد و ما براحتی از تعداد بازدید ، میزان تاثیرگذاری و اشتراک گذاری آن با خبر میشویم.
  4. تاثیر گذاری طولانی مدت و ایجاد ارزش افزوده در روابط عمومی دیجیتال ( رپورتاژ آگهی ) که بدلیل ارزش بسیار بالای آن بروی سئو سایت و رتبه سایت ما در گوگل دارد .
  5. در Digital Pr امکان هدایت مخاطبانی که اخبار تبلیغاتی شما را در رسانه های آنلاین میخوانند وجود دارد . با قرار دادن چند بک لینک در متن اخبار منتشر شده ، مخاطبان میتوانند با کلیک بروی بک لنیک ها به وب سایت شما وارد شوند و بسرعت علاوه بر آشنایی بیشتر با کسب و کارتان ، احتمال خرید و سفارش در همان لحظه بوجود می آید . همچنین این لینک های فالو که متن در رپورتاژ آگهی قرار میگیرند از نظر روبوت های گوگل بسیار ارزشمند هستند و همین باعث بهبود رتبه سایت شما در جستجوی گوگل میشود . خوب حتما میدانید اگر وب سایت شما با کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان در رتبه اول گوگل قرار بگیرد سیل مخاطبان و مشتریانی که بدنبال خدمات یا محصولات شما هستند به سایت شرکت شما وارد میشوند و این یعنی جذب مشتری و درآمد بالا در مدت طولانی که این به هیچ وجه در روابط عمومی سنتی وجود ندارد .